Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено
рішенням зборів суддів Господарського суду Донецької області №1 26.03.2025р.
(протокол зборів №1 від 26.03.2025р.)
Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Господарському суді Донецької області
Дані Засади розроблені у відповідності до вимог нової єдиної чинної редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду на виконання рішення Ради суддів України №7 від 06.03.2025р. та №39 від 11.11.2024р. та запроваджуються в дію з 01.04.2025р.
З метою врегулювання технічних та організаційних питань, забезпечення автоматизованої взаємодії Положення про автоматизовану систему документообігу суду дані Засади передбачають правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу з урахуванням норм Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу України з питань процедур банкрутства, тощо, та передбачать наступне:
Розподіл судових справ в Господарському суді Донецької області здійснюється керівником апарату суду (за його відсутності виконуючим обов’язки керівника апарату суду) в день їх реєстрації на підставі інформації, внесеної до Комп’ютерної системи «Діловодство спеціалізованого суду».
Спеціалізація суддів Господарського суду Донецької області визначена в додатку №1 до цих Засад та здійснюється у відповідності до Загального класифікатора спеціалізацій суддів та категорій справ, затверджених наказом ДСА України від 21.12.2018р. № 622 «Про затвердження Загального класифікатора спеціалізацій суддів та категорій справ» зі змінами та доповненнями.
Зареєстровані позовні заяви та інші заяви, які підлягають автоматизованому розподілу, в тому числі, які надійшли через підсистему «Електронний суд», а також на офіційну електронну пошту суду за умови наявності КЕП (про що в обов’язковому порядку складається довідка), підлягають автоматизованому розподілу між суддями, які на момент автоматизованого розподілу судових справ мають повноваження для здійснення процесуальних дій згідно спеціалізації, яка визначена Загальним класифікатором спеціалізацій суддів та категорій справ, затверджених наказом ДСА України від 21.12.2018р. № 622 «Про затвердження Загального класифікатора спеціалізацій суддів та категорій справ», згідно Додатку №1 до цих Засад для подальшого самостійного прийняття рішення. Заяви та клопотання, які надійшли на офіційну електронну адресу без КЕП реєструються як вхідні документи по справі із складенням відповідної довідки та передаються на сектор судді для розгляду та прийняття рішення.
У випадку відсутності або неможливості розподілу справ, заяв, тощо серед суддів, які розглядають справи про банкрутство з об’єктивних причин, розподіл таких справ, заяв тощо, здійснюється серед усіх суддів Господарського суду Донецької області, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, на підставі наказу голови суду або особи, яка виконує його обов’язки.
Випадки, коли зареєстровані позовні заяви (справи) не розподіляються на суддів, визначені єдиною чинною редакцією Положення про автоматизовану систему документообігу суду, яка затверджена рішенням Ради суддів від 11.11.2024р. №39, крім випадків, коли такі заяви (справи) передаються раніше визначеному у судовій справі складу суду.
На виконання п.2.3.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
- за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);
- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів (за наявності наказу голови суду);
- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду).
Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України та нової редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду, на підставі доповідної записки помічника судді (у випадку відсутності помічника судді – секретаря судового засідання, який закріплений за суддею).
У випадку надходження заяв та клопотань по справах в період тимчасової відсутності судді (відпустка, відрядження, навчання тощо), реєструються як картки додаткових матеріалів та передаються на розгляд тому судді, в провадженні якого знаходиться справа.
Позовні заяви, які повторно надійшли до Господарського суду Донецької області, підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах.
Судові накази, які підлягають видачі в період тимчасової відсутності судді (відпустка, відрядження, навчання, тимчасова непрацездатність) підлягають видачі в перший робочий день судді.
У випадку надходження заяви про забезпечення позову у відповідності до глави 10 «Забезпечення позову» розділу І Господарського процесуального кодексу України, та неможливістю розгляду такої заяви у визначений процесуальним законом строк, така справа підлягає повторному автоматизованому розподілу на загальних підставах з урахуванням визначеної спеціалізації суддів.
Визначення складу судової колегії, або заміна суддів з об’єктивних причин, для розгляду конкретної справи здійснюється керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов’язки, на підставі доповідної записки головуючого судді (доповідача) в день такого звернення, серед усіх суддів Господарського суду Донецької області, які мають повноваження для здійснення правосуддя на момент автоматизованого розподілу.
У разі необхідності внесення змін до складу судової колегії з підстав, заміна відсутнього судді здійснюється незалежно від строків розгляду справи в день звернення головуючого судді до керівника апарату суду з доповідною запискою.
Підставою для заміни судді, який не головуючим у складі судової колегії є:
1) тимчасова непрацездатність судді;
2) відпустка;
3) відрядження;
4) навчання;
5) відвід судді (члена судової колегії);
6) закінчення повноважень;
7) звільнення з посади;
8) інші випадки, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді справ.
Встановити наступні коефіцієнти складності розгляду справи (матеріалів) та форми участі суддів:
- Коефіцієнт 1 – застосовується для всіх судових справ;
- Коефіцієнт 1- застосовується до заяв кредитора про грошові вимоги до боржника;
- Коефіцієнт 0 – для всіх інших карток додаткових матеріалів;
- Коефіцієнт 1 – має головуючий суддя (суддя доповідач);
- Коефіцієнт 0,2 – застосовується до члена судової колегії;
- Коефіцієнт навантаження 0,8 – застосовується до голови суду;
- Коефіцієнт навантаження 0,8 – застосовується до заступника голови суду.
Окремим рішення зборів суддів вирішуються питання (п 2.3.12 Положення про автоматизовану систему документообігу суду):
- у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України);
- у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів);
- у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів, згідно з вимогами підпункту 2.3.48 пункту 2.3 Положення;
- у разі неможливості визначення судді-доповідача з числа суддів відповідної спеціалізації (судової палати), у разі неможливості визначити склад колегії з числа суддів відповідної спеціалізації (судової палати).
- у інших передбачених законом випадках, через які суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ (в тому числі і у випадку обрання щодо судді запобіжного заходу з покладанням на нього обов’язків, які унеможливлюють здійснення ним правосуддя або участь у розгляді судових справ, та/або у випадку ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя).
Додаток №1
Судді, які спеціалізуються на розгляді справ позовного провадження та справ про банкрутство
1. Левшина Ганна Валеріївна
2. Лейба Максим Олександрович
3. Бокова Юлія Валеріївна
4. Харакоз Костянтин Сергійович
5. Огороднік Діна Миколаївна
6. Кротінова Олена Вікторівна
7. Фурсова Світлана Миколаївна
8. Велично Наталія Вікторівна
9. Аксьонова Катерина Іллівна
10. Зекунов Едуард Вікторович
11. Чернова Оксана Володимирівна
Судді, які спеціалізуються на розгляді справ позовного провадження
1. Аксьонова Катерина Іллівна
2. Бокова Юлія Валеріївна
3. Величко Наталія Вікторівна
4. Говорун Олександр Володимирович
5. Демідова Поліна Віталіївна
6. Зекунов Едуард Вікторович
7. Зельман Юлія Сергіївна
8. Курило Ганна Євгеніївна
9. Кротінова Олена Вікторівна
10. Кучерява Оксана Олександрівна
11. Левшина Ганна Валеріївна
12. Левшина Яна Олександрівна
13. Лейба Максим Олександрович
14. Лобода Тетяна Олександрівна
15. Макарова Юлія Вадимівна
16. Ніколаєва Лариса Вікторівна
17. Огороднік Діна Миколаївна
18. Паляниця Юлія Олександрівна
19. Сковородіна Олена Миколаївна
20. Устимова Аліна Миколаївна
21. Уханьова Ольга Олегівна
22. Фурсова Світлана Миколаївна
23. Хабарова Марія Володимирівна
24. Харакоз Костянтин Сергійович
25. Чернова Оксана Володимирівна
26. Шилова Олена Миколаївна