flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок повернення судового збору (коштів іншого призначення)

 08.11.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.09.2016 № 827 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований у Мінюсті України 07.10.2016 за № 1341/29471 (далі - Наказ).

Наказом затверджено форму Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів Державної фіскальної служби України).

Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну України від 03.09.2013 № 787 (далі - Порядок) повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 «Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави» визначено суди загальної юрисдикції.

Враховуючи викладене, платник, який здійснив помилковий платіж на рахунок господарського суду Донецької області, має право звернутись до суду із заявою про отримання подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету грошових коштів (коштів судового збору чи іншого призначення), обов’язково долучивши до неї оригінал платіжного документа на переказ, або паперовий примірник (у відповідності до вимог Постанови Правління НБУ № 22 від 21.01.2004 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті») електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Після отримання (нарочно або засобами поштового зв’язку) в суді подання, платник повинен звернутись до органу Державної казначейської служби за місцем помилково зарахованого платежу із заявою про повернення коштів з бюджету разом із документом на переказ та оригіналом подання суду.

 

 

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Про видачу подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету

 

 

В.о. голові господарського суду Донецької області

                                                                                        СКОВОРОДІНІЙ О.М.

_______________________________________

_______________________________________

                                                                                                                                                (найменування та код за ЄДРПОУ платника                                                                                                                                                     податків – для  юридичної особи або ПІБ та                                                                                          ідентифікаційний номер – фізичної особи)

_______________________________________

                                                                                                   (адреса, тел.)

_______________________________________

 

З А Я В А

 

Прошу видати подання на повернення помилково (або надміру) зарахованих коштів в сумі _____грн. ____ коп. на рахунок господарського суду Донецької області, що підтверджується платіжним документом (вказати назву платіжного документу, його дату, номер та назву кредитної установи, через яку сплачені кошти).

 

 

Додаток:

 

1)    документ на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету, дата та номер;

2)    документ, що підтверджує повноваження особи, яка звертається з цією заявою.

 

 

«___» _____________ 20___ року                                         __________________         (підпис)