Господарський суд Донецької області рішенням від 06.05.2026 у справі № 905/76/26 за позовом Акціонерного товариства "Державний ощадний банк", м. Київ в особі філії – Донецького обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Краматорськ Донецької області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міністерство фінансів України, м. Київ до відповідача-1 Селянського (фермерського) господарства "Пілігрім", м. Волноваха Донецької області, відповідача-2 Матвєєвої Оксани Олександрівни про стягнення 174 349,36 грн. вирішив позов задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Селянського (фермерського) господарства "Пілігрім" (код 24315033) та Матвєєвої Оксани Олександрівни на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 00032129) в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 09334702) заборгованість перед державою за Договором кредитної лінії №104.10-35/К-98/21 від 08.06.2021, укладеним між Селянським (фермерським) господарством "Пілігрім" та Акціонерним товариством "Державний ощадний банк України", залученим під державну гарантію на портфельній основі, у сумі 174 349,36 грн.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Пілігрім" (код 24315033) на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 00032129) в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 09334702) витрати зі сплати судового збору в сумі 1 331,20 грн.
Стягнути з Матвєєвої Оксани Олександрівни на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 00032129) в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 09334702) витрати зі сплати судового збору в сумі 665,60 грн.
Повернути з Державного бюджету України на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 00032129) в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (код 09334702) 665,60 грн судового збору, сплаченого згідно платіжної інструкції (МО) № 106 (#2152705454306) від 27.01.2026, відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ст. 241 ГПК України).
за позовом Акціонерного товариства "Державний ощадний банк", м. Київ, в особі філії – Донецького обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Краматорськ Донецької області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міністерство фінансів України, м. Київ
до відповідача-1 Селянського (фермерського) господарства “Пілігрім”, м. Волноваха Донецької області
відповідача-2 Матвєєвої Оксани Олександрівни
про стягнення 174 349,36 грн.
Суддя: Лобода Т.О.
Електронний варіант рішення в мережі Інтернет за адресою: