flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація щодо доступності будівлі суду для маломобільних груп населення

26 квітня 2018, 13:28

Господарським судом Донецької області з метою доступності до правосуддя осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, постійно вживаються відповідні заходи.

Для забезпечення вільного доступу до приміщення суду зазначеній категорії громадян на прийнятній висоті розміщено кнопку виклику.

На першому поверсі розміщено інформаційний стенд господарського суду Донецької області, де можливо безперешкодно отримати всі необхідні дані, номери телефонів суду тощо. 

Для зручності маломобільних груп населення розгляд справ проводиться в залах судових засідань, які розташовані на першому поверсі. У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції, що значно полегшує доступ до правосуддя.

Відповідно до ст. ст. 7, 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015р, Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-12, головою господарського суду Донецької області суду видано наказ, яким створено групу відповідальних працівників для надання допомоги та сприяння особам, які мають інвалідність (особи з явними вадами опорно-рухового апарату, зору, слуху і мови, тощо). Зазначені особи допоможуть маломобільним групам населення пересуватись в приміщенні суду, надаватимуть допомогу в отриманні необхідної інформації.

Для цього особи з обмеженими фізичними можливостями можуть звернутись до охорони суду для виклику зазначених осіб.

Для господарського судуд Донецької області створення сприятливих умов для реалізації прав та свобод осіб з обмеженими фізичними можливостями та можливості цих людей вести повноцінний спосіб життя - є пріоритетним напрямком організації роботи суду.